Kategoria: Pyrzyce

Policja uderza w jednorękich bandytów w Pyrzycach

IMG_28341

Pyrzycka policja wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej przeprowadziła akcję uderzającą we właścicieli nielegalnych automatów do gier hazardowych w Pyrzycach. Jest to bardzo intratny biznes, którym często zajmują się środowiska przestępcze. Hazard prowadzi także do tragedii życiowych. Dzieciobójczyni ze Stargardu Szczecińskiego była uzależniona od hazardu. – W dniu, w którym popełniła to przestępstwo wcześniej grała na automatach do gier – przypomina mł. insp. Leszek Ciarkowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

Taka sytuacja… :)

2014-10-16 Pyrzyce

Psychologiczna manipulacja wyborcza?

IMG_4232-2000x1333

Przy rondzie z bannera spogląda na pyrzyczan Wielki Brat. Swoim wzrokiem nakazuje, abyśmy Go znowu wybrali. Nakłania nas wciąż rosnącą cyfrą osób, które jakoby w iście zawrotnym tempie popierają jego wybór na II kadencję. Jeszcze w niedzielę było to 270, w poniedziałek ponad 400, a we wtorek już przeszło 700 osób. Ile będzie dziś? I czy na końcu kampanii nie będzie to już przeszło 100% mieszkańców gminy? Skąd w ogóle te dane? Nie ma pewności, czy nie z sufitu i czy nie jest to horrendalna mistyfikacja.

Pan Jerzy Marek Olech wykorzystuje prosty chwyt psychologiczny, że ludzie z reguły wolą trzymać się z większością, więc można ich w ten sposób nakłonić do określonego zachowania. Wyborcy! Nie dajcie się zmanipulować! Ja przynajmniej nie pozwolę robić z siebie bezwolnego osła.

(stały czytelnik – nazwisko do wiadomości redakcji)

Policja i CBŚ rozbili narkotykową szajkę

Kopia IMG_2278

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach oraz Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzy osoby w związku z posiadaniem znacznej ilości amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat wiezienia.

Seria włamań w pyrzyckich blokach

IMAG1432

Przy ulicy Dąbrowskiego doszło do włamania. Złodziej wszedł do jednego z mieszkań prawdopodobnie dopasowanym kluczem, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. W ostatnich tygodniach złodzieje okradają też piwnice w blokach. Do włamań doszło m.in. na ulicy Krótkiej i Pod Lipami. Łupem złodziei padają najczęściej rowery.

Bezrobocie po sezonie znów w górę

10578467_649564781823823_336376797_n

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, na koniec sierpnia bez pracy w powiecie pyrzyckim pozostawało 3 tysiące osób. Wśród zarejestrowanych w urzędzie pracy jest 2966 mieszkańców naszego powiatu.

Popełniamy za mało wykroczeń, straż miejska bez dochodów

straz-miejska

Po wykonaniu budżetu za pierwszą połowę tego roku okazuje się, że dochody straży miejskiej drastycznie spadły. Prawdopodobnie nie uda się wykonać planu, jaki z początku założyła gmina. – Kiedyś było kilkadziesiąt wykroczeń dziennie, teraz kilkanaście – ubolewa komendant. Tymczasem w planie budżetu jest zwiększenie sumy pieniędzy na wynagrodzenia dla strażników.


Poprzednio „gospodarz”, teraz „dobry gospodarz”

IMG_4232

Jerzy Marek Olech wywiesił koło ronda swój baner wyborczy z hasłem „dobry gospodarz”. Cztery lata temu, w kampanii wyborczej przed poprzednimi wyborami, używał hasła „gospodarz, nie polityk”. Podczas obecnie trwającej kampanii wyborczej zmienił swoje hasło. Teraz nazwał siebie „dobrym gospodarzem”. Czy słusznie?

Ile zarabiają radni powiatu pyrzyckiego?

mnóstwo-100-zł

W tym wydaniu „Tygodnika” przyglądamy się zarobkom radnych powiatu pyrzyckiego. Wśród nich są starosta i wicestarosta. Jednak pod względem zarobków najbardziej majętnym jest radny Jan Jaworski, który dzięki gospodarstwu osiągnął dochód przekraczający 460 tys. zł.

Burmistrz prezentuje kandydatów, czyli gorąca kawa na plecach Ćwiklińskiego

ćwikliński oblano mnie wrzątkiem

- Aaaałaaaaa! – wrzasnął redaktor Piotr Ćwikliński z TV Aura, po czym w zburzeniu i emocjach wykrzyczał Olechowi: – Nie, wie pan co, to jest chamstwo. Przed chwilą ten facet mi ubliżyły powiedział, że mnie zapier… . A w tej chwili oblano mnie wrzątkiem! Panie burmistrzu, jest pan super kandydatem! Tak rozpoczęła się w restauracji „Park” kampania wyborcza urzędującego burmistrza Jerzego Marka Olecha.