Kategoria: Pyrzyce

Były szef pyrzyckiej prokuratury odpowiada przed sądem za łapówki

Sykucki4

We wtorek przed Sądem Rejonowym w Szczecinie odbyła się rozprawa przeciwko byłemu szefowi Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Prokuratura w Koszalinie oskarżyła go o przyjęcie łapówek od pani M., mieszkanki Pyrzyc, w zamian za zatuszowanie sprawy przeciwko jej synowi. Dziś na byłym prokuratorze ciążą poważne zarzuty o łapownictwo. Podczas śledztwa M. zeznała, że oskarżony wymuszał szantażem od niej korzyści majątkowe. Chodzi o gotówkę i złoto.

Do domniemanego przestępstwa, o które oskarżony jest były szef pyrzyckiej prokuratury, doszło w 2009 roku. Wówczas M. zwróciła się do prokuratora z pytaniem i prośbą o pomoc w sprawie swojego syna, na którym ciążyły zarzuty o pospolite przestępstwa. – Pytałam czy nie da się coś zrobić, żeby syn nie musiał pójść do więzienia – powiedziała we wtorek przed salą rozpraw reporterowi „Tygodnika Pyrzyckiego” pani M., która dziś występuje jako główny świadek w procesie. – Usłyszałam, że da się coś zrobić, ale to będzie kosztować.

- I ile to kosztowało? – pytał reporter „Tygodnika”.

- Przekazałam gotówkę i złotą biżuterię o znacznej wartości, chyba zostało to zabezpieczone w trakcie śledztwa – mówi pani M. – Nie miałam specjalnego wyboru. Byłam szantażowana, że jeśli tego nie zrobię, to na syna znajdą się także inne zarzuty na przykład związane z przestępczością narkotykową.

Cały artykuł w najnowszym wydaniu „Tygodnika Pyrzyckiego”.

Nowy dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury od kwietnia

IMG_6549 - Kopia (650 x 433)

Wczoraj (czwartek) nastąpiło otwarcie ofert na stanowisko dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury. Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów. Teraz staną do rozmów kwalifikacyjnych i w najbliższy wtorek okaże się, kto będzie kierował jednostką.

Pyrzyckie mury w katastrofalnym stanie

DSC00096

Niedawna kontrola pyrzyckich murów przez Urząd Ochrony Zabytków wskazuje, że mimo wykonanej remontu czatowni, cały odcinek murów może w każdej chwili się zawalić. Jedyne wyjście, by tego uniknąć to szybkie postawienie podpór.

Konkurs na nowego dyrektora PDK

IMG_6549 - Kopia (650 x 433)

Burmistrz Marzena Podzińska ogłosiła konkurs na nowego dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury.

Zniknie płatny parking przy urzędzie

IMAG1845

Od 1 maja przestaną obowiązywać opłaty na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyrzycach. Wszyscy będą mogli parkować za darmo.

Konkurs na dyrektora oświaty nierozstrzygnięty

83965426

Z ubiegania się o stanowisko dyrektora Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w ostatniej chwili zrezygnował Waldemar Gredka, tłumacząc to powodami rodzinnymi. To kolejna porażka nowego starosty Kazimierza Lipińskiego.

Darczuk dołączył do zarządu powiatu

DSC00876

Radny Walenty Darczuk został powołany do zarządu powiatu pyrzyckiego. Tym samym zarząd składa się teraz z czterech osób.

Biogazownia w Pyrzycach

pocztowka1_1_1

Na placu przy ulicy Stargardzkiej prawdopodobnie stanie biogazownia. Inwestor, firma Eko-Serwis posiada decyzję o warunkach zabudowy od 2010 roku. Jednak przez ostatnie cztery lata nic się nie działo. Firma, aby wybudować instalację do produkcji gazu, będzie musiała przejść długą drogę administracyjną. Mimo to, wiadomość o biogazowni już wzbudziła niepokój wśród mieszkańców.

Zabytkowy dzwon odnaleziony w Ryszewie

150122dzwon3

Policja, robiąc przegląd ruchomych zabytków kilka lat temu, natknęła się na brak jednego z nich. Chodziło o stary dzwon, który przez ponad dwudziestoma laty zniknął z kościoła w Kołbaskowie. W ubiegłym tygodniu został zlokalizowany – w jednej ze stodół w Ryszewie. Historia tego jak tam trafił sięga lat 80. – Wszyscy wiedzieli, że tam jest – mówią mieszkańcy i oburzają się na odtrąbiony „sukces policji”.

Dyrektor szpitala Ryszard Grzesiak do odstrzału?

grzesiak

Takie spekulacje pojawiły się zaraz po wyborze Kazimierza Lipińskiego na starostę. Teraz pytanie to wraca. Pytany przez nas wprost starosta Kazimierz Lipiński nie zaprzecza tak postawionemu pytaniu. Jednak na sesji w lutym ma stanąć sprawa szpitala. Czy to znaczy, że Ryszard Grzesiak powinien już zacząć rozglądać się za nowym zajęciem?