Kategoria: Pyrzyce

Olech pogrąża się w sprawie delegacji

DSC00202

Dzień przed publikacją tekstu w sprawie fałszywej delegacji do Poznania, burmistrz Olech powiedział, że był w Poznaniu na Targach Budownictwa. – W dniu 8 września 2013 roku nie organizowaliśmy żadnych targów – powiedział „Tygodnikowi Pyrzyckiemu” Mateusz Nowakowski z działu komunikacji korporacyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fałszywa delegacja burmistrza Olecha. Olech ukradł nasze pieniądze?

DSC00203

We wrześniu ubiegłego roku burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech wypisał delegację służbową do Poznania na Targi Produktów i Usług dla Samorządów GMINA 2013. Za wyjazd pobrał z kasy Urzędu Miejskiego prawie 400 złotych. Jednak takich targów we wrześniu ubiegłego roku wcale nie było. Co więcej, z relacji świadków wynika, że w dniu, w którym burmistrz Olech miał przebywać w Poznaniu w delegacji, w rzeczywistości był na corocznym odpuście w Brzesku.

Droga Pod Lipami – czy uda się odzyskać pieniądze mieszkańców?

droga Pod Lipami 1

Pyrzycka Spółdzielnia Mieszkaniowa w 2011 r. za pieniądze lokatorów wybudowała drogę na działce gminnej od Osiedla Pod Lipami do ul. Głowackiego, o czym pisaliśmy kilka tygodni temu. W sprawie zareagowała rada nadzorcza Spółdzielni. W piśmie do autora artykułu nieprawidłowości nie stwierdza, ale na publikację pisma w „Tygodniku” się nie zgadza (!) – tłumaczy poczynania zarządu, że podjął taką decyzję w dobrej wierze i dla dobra publicznego.

Mieszkanka odpowiada burmistrzowi: Ci państwo wynieśli złom ze swoich piwnic proszę pana!

DSC00746

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący zapytał o sytuację mieszkańców sąsiadujących z terenem pogorzeliska. Ci korespondują z burmistrzem w sprawie wywiezionego złomu z tego terenu. Burmistrz na sesji odpowiedział, że to między innymi te osoby, które domagają się wyjaśnień, ten złom wyniosły. Jak twierdzą posądzeni mieszkańcy, złom wywieźli, ale tylko ze swoich piwnic.

Nożownik zatrzymany na gorącym uczynku

25b0f7d303720a13d50d422b5e491e0a

66-letni mieszkaniec Pyrzyc podczas libacji alkoholowej ugodził nożem swojego kolegę. Usłyszał zarzuty spowodowania naruszenia czynności narządu ciała. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Olech wymierzył policzek PiS-owi

IMAG1014

W niedzielę pyrzyckie Prawo i Sprawiedliwość chciało zorganizować spotkanie z europosłem Markiem Gróbarczykiem w Pyrzyckim Domu Kultury. W ostatniej chwili odmówiono im jednak udostępnienia lokalu w PDK. – Dzwoniłem w tej sprawie do Olecha i powiedział, że sprawę załatwi, ale już nie oddzwonił – mówi Jarosław Ileczko, szef PiS w Pyrzycach. – To zemsta za to, że poseł Leszek Dobrzyński, powiedział w wywiadzie dla „Tygodnika Pyrzyckiego”, że w wyborach samorządowych go nie poprzemy i będziemy mieli swojego kandydata.

Radna zatrzymana pod wpływem alkoholu

DSC00447

W ubiegłym tygodniu pyrzycka drogówka zatrzymała radną Małgorzatę Piotrowską. Jak się okazało, prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radna wydała oświadczenie, przepraszając mieszkańców za ten incydent. Teraz będzie musiała tłumaczyć się podczas śledztwa, a później – przed sądem.

Pyrzycki cmentarz – ciała zmarłych w wodzie

wp_cmentarz_nagrobek_grob_krzyz_lukasz_szelemej600

Od kilku lat część pyrzyckiego cmentarza jest podtopiona, przez co zapadają się groby. Mieszkańcy żądają by gmina zajęła się tym problemem i osuszyła cmentarz. Również PPK jako zarządca cmentarza wystąpił do burmistrza, by ten znalazł pieniądze na ten cel. burmistrz nie reaguje. „Utrzymywanie takiego stanu rzeczy jest niedopuszczalne” – piszą do burmistrza mieszkańcy.

Z OPS wyciekły informacje na temat mieszkanki Pyrzyc?

DSC00073 (650 x 867)

Do Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie od kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Marzeny Podzińskiej w sprawie ujawnienia informacji stanowiącej tajemnicę służbową. Po mieście zaczęły krążyć kartki, na których napisano jaką pomoc z gminy pobrała Danuta Bulak. Sama mieszkanka twierdzi, że „ulotki” z informacją na jej temat zostały rozkolportowane po mieście na polecenie burmistrza Olecha.

Powstała „Solidarność” w urzędzie – chcą się bronić przez Olechem

Solidarnosc_1600x1200

Od kilku dni w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach zaczął oficjalnie funkcjonować Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.. Na jej czele stanęła sekretarz miasta pani Urszula Głod – van de Sanden. – Przyczyną powstania związku jest złe traktowanie pracowników przez burmistrza Pyrzyc – powiedział ”Tygodnikowi” Mieczysław Jurek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.