Kategoria: Pyrzyce

Matka z trójką dzieci wylądują na bruku?

DSC01908

Marta Sancewicz była jedną z osób poszkodowanych w pożarze pyrzyckich baraków. Odkąd spłonęły, na ulicy Niepodległości, lokal zmieniała trzykrotnie. Teraz wynajmuje mieszkanie w Obojnie. Jednak ma problem, bo umowa o wynajem kończy się z ostatnim dniem sierpnia. Co potem? – Nikt nie chce mi wynająć, bo mam dzieci, a gmina mi nie pomaga – mówi pani Marta.

Olech robi sobie kampanię wyborczą w kościele?

Brzesko_kosciol_(1)

- Żeby burmistrz z mównicy przemawiał to już chyba przesada – alarmował mieszkaniec Brzeska. O czym mowa? W ostatni piątek burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech brał udział w uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która odbyła się w Brzesku. Pod koniec mszy wszedł na mównicę i przemówił. Między innymi podziękował księdzu za odprawioną mszę. Wcześniej tego samego dnia był w kościele w Pyrzycach.

Olech domaga się więzienia dla Grzesiaka

10565702_10201896322684284_1247857210_n

W ubiegłym tygodniu Ryszard Grzesiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach i dyrektor szpitala, dostał zawiadomienie z sądu, że burmistrz Jerzy Marek Olech wniósł prywatny akt oskarżenia, w którym domaga się dla niego kary pozbawienia wolności do lat trzech. Chodzi o sprawę upublicznienia anonimu pracowników, z którego wynikało, że Olech poniża, prześladuje i stosuje mobbing w stosunku do pracowników urzędu. Akt oskarżenia obejmuje także redaktora Ryszarda Tańskiego.

Mieszkańcy: Kiedy przestaniemy wstydzić się za Pyrzyce?

DSC00096

Brud, smród i ubóstwo. To obraz Pyrzyc oczami mieszkańców. Na pytanie co się dzieje w mieście, odpowiadają: kompletnie nic. Winą obarczają burmistrza i radnych, bo, jak mówią, polityka niszczy nasze miasto. Zatrważające jest to, co można usłyszeć na ulicach Pyrzyc, jednak taka jest rzeczywistość, a ludzie zaczynają tracić nadzieję, że coś się zmieni. Jak można więc uratować to miasto?

 

Kończy się sezon żniw, obyło się bez większych pożarów

sezon zniw

Jak co roku, okres żniw to czas, kiedy dochodzi do pożarów: słomy, zboża na pniu, czy maszyn rolniczych. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach doszło do 10 pożarów upraw rolnych w powiecie pyrzyckim. Największy z nich zdarzył się 1 sierpnia i objął około 9 ha pola niedaleko Starego Przylepu. Oprócz tego, że wzywa się straż pożarną, rolnicy sami przygotowani są na walkę z ogniem.

Oszuści z zagranicy grasują w Pyrzycach

DSC01411

W ubiegły piątek w trzech pyrzyckich sklepach doszło do próby wyłudzenia pieniędzy. Oszuści to młodzi obcokrajowcy. Ostatecznie zdołali tylko ukraść próbki perfum. Jak nam powiedziała rzecznik prasowa policji w Pyrzycach sierż. Marcelina Pałaszewska, na policję nie wpłynęły zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia. Same poszkodowane twierdzą, że nie było sensu zgłaszać tych zdarzeń, gdyż, jak same oceniły, szkodliwość czynu była zbyt niska.

Olech pogrąża się w sprawie delegacji

DSC00202

Dzień przed publikacją tekstu w sprawie fałszywej delegacji do Poznania, burmistrz Olech powiedział, że był w Poznaniu na Targach Budownictwa. – W dniu 8 września 2013 roku nie organizowaliśmy żadnych targów – powiedział „Tygodnikowi Pyrzyckiemu” Mateusz Nowakowski z działu komunikacji korporacyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fałszywa delegacja burmistrza Olecha. Olech ukradł nasze pieniądze?

DSC00203

We wrześniu ubiegłego roku burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech wypisał delegację służbową do Poznania na Targi Produktów i Usług dla Samorządów GMINA 2013. Za wyjazd pobrał z kasy Urzędu Miejskiego prawie 400 złotych. Jednak takich targów we wrześniu ubiegłego roku wcale nie było. Co więcej, z relacji świadków wynika, że w dniu, w którym burmistrz Olech miał przebywać w Poznaniu w delegacji, w rzeczywistości był na corocznym odpuście w Brzesku.

Droga Pod Lipami – czy uda się odzyskać pieniądze mieszkańców?

droga Pod Lipami 1

Pyrzycka Spółdzielnia Mieszkaniowa w 2011 r. za pieniądze lokatorów wybudowała drogę na działce gminnej od Osiedla Pod Lipami do ul. Głowackiego, o czym pisaliśmy kilka tygodni temu. W sprawie zareagowała rada nadzorcza Spółdzielni. W piśmie do autora artykułu nieprawidłowości nie stwierdza, ale na publikację pisma w „Tygodniku” się nie zgadza (!) – tłumaczy poczynania zarządu, że podjął taką decyzję w dobrej wierze i dla dobra publicznego.

Mieszkanka odpowiada burmistrzowi: Ci państwo wynieśli złom ze swoich piwnic proszę pana!

DSC00746

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący zapytał o sytuację mieszkańców sąsiadujących z terenem pogorzeliska. Ci korespondują z burmistrzem w sprawie wywiezionego złomu z tego terenu. Burmistrz na sesji odpowiedział, że to między innymi te osoby, które domagają się wyjaśnień, ten złom wyniosły. Jak twierdzą posądzeni mieszkańcy, złom wywieźli, ale tylko ze swoich piwnic.