Kategoria: Pyrzyce

Święta przy zimnych kaloryferach

10872460_693618070751827_123944423_n

Mieszkańcy bloku przy ul. Kilińskiego 2 od dawna zwracają uwagę na niedogrzane mieszkania. Instalacja centralnego ogrzewania wciąż nie działa tak, jak powinna. – W mieszkaniach mamy zimne rury, a kaloryfer rozgrzewa się mniej niż do połowy – mówi pan Janusz Młodziejewski. W podobnej sytuacji jest więcej rodzin.

Betyna wiceburmistrzem, nowy radny w powiecie

IMG_4417

Burmistrz Marzena Podzińska obsadziła w roli swojego zastępcy Roberta Betynę. Zgodnie z prawem musiał zrzec się mandatu radnego powiatu. Jego miejsce w radzie zajął Ariel Ostolski.

„Chorobom” naszych włodarzy przyglądają się media ogólnopolskie

DSC00865

Jak pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Tygodnika Pyrzyckiego”, kilku byłych włodarzy z naszego powiatu poszło na zwolnienia lekarskie. To wywołało spore kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców. Po naszym artykule informację powtórzyło Polskie Radio Szczecin. W czwartek zaś informacja na temat nagłych zachorowań ludzi władzy w naszym województwie – pojawiła się w Radiu Zet.

Lipiński: wydaje mi się, że wróciłem na stanowisko burmistrza

SONY DSC

Ze starostą pyrzyckim Kazimierzem Lipińskim rozmawia Tomasz Duklanowski.

Olech na zwolnieniu od psychiatry

10685261_685687934878174_2103689119_n

Wczoraj (czwartek) gabinet zajmowany przez Marka Olecha był już zupełnie pusty. Były burmistrz opuszczał urząd w środę w pośpiechu, w późnych godzinach wieczornych. W wieczór wyborczy, podczas gdy w sztabie wyborczym Podzińskiej panowała euforia, u Olecha nie strzelały szampany… Było wycie i złość.

Jak się dowiedzieliśmy, Olech wziął zwolnienie lekarskie od psychiatry. To oznacza, że za jego chorowanie zapłaci ZUS, czyli my wszyscy.

Trefny alkohol w obiektach OSiR

logo_izba_celna

Wczoraj (poniedziałek) weczorem Izba Celna zarekwirowała nielegalny alkohol na stadionie sportowym w Pyrzycach. Wstępnie wiadomo, że było to kilkadziesiąt litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, który był rozlewany z cystern do butelek po wódce. Trefny alkohol znajdował się w budynku socjalno-gospodarczym przy stadionie miejskim, gdzie kiedyś miał swój gabinet były dyrektor OSiR-u Marek Olech. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarekwirowanie alkoholu ma związek ze śledztwem w sprawie kupowania głosów wyborczych za alkohol. Miał się tego dopuszczać jeden z kandydatów na burmistrza Pyrzyc.

Obszerny reportaż w tej sprawie zamieścimy w piątkowym numerze „Tygodnika Pyrzyckiego”.

Podzińska burmistrzem Pyrzyc – ostateczny wynik

marzena_podzinska

To już pewne. Wybory na burmistrza Pyrzyc wygrała Marzena Podzińska. Zwyciężyła, zdobywając 4207 głosów. Marek Olech zebrał ich 3370. Są o wyniki już ze wszystkich obwodów głosowania. Burmistrzem Pyrzyc przez następne cztery lata będzie Marzena Podzińska. W „Klubie Kibica”, gdzie trwa wieczór wyborczy, strzelają już korki od szampana.

„Fryzjer”: Płaciłem Olechowi dziesiątki tysięcy za mecze

0_0

Z Ryszardem Forbrichem, znanym jako „Fryzjer” o byłej przyjaźni, łapówkach i wspólnych interesach z obecnym burmistrzem Pyrzyc Markiem Olechem rozmawia Tomasz Duklanowski.

Sprawcy włamania do lombardu staną przed sądem

mms_20140325

Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach zakończyła śledztwo dotyczące włamania do pyrzyckiego lombardu i jubilera z marca. Sprawcy to Dariusz C. i Sławomir H. Włamywacze wybili wówczas dziurę w ścianie, kradnąc z wnętrza lokalu biżuterię, wartą ponad 90 tys. zł. Akt oskarżenia właśnie trafił do sądu.

Już za tydzień! „Fryzjer” po wyjściu na wolność mówi o Olechu

0_0

Za tydzień specjalnie dla „Tygodnika Pyrzyckiego” rozmowa z Ryszardem Forbrichem, znanym jako „Fryzjer” o Marku Olechu i ich wspólnych interesach.

- Jestem zabawiony i rozśmieszony wypowiedzią Olecha, że” za uszami nic nie ma”, po przeczytaniu „Tygodnika Pyrzyckiego” widzę i przekonałem się jak można pływać – mówi „Fryzjer”.