Kategoria: Pyrzyce

Już za tydzień! „Fryzjer” po wyjściu na wolność mówi o Olechu

0_0

Za tydzień specjalnie dla „Tygodnika Pyrzyckiego” rozmowa z Ryszardem Forbrichem, znanym jako „Fryzjer” o Marku Olechu i ich wspólnych interesach.

- Jestem zabawiony i rozśmieszony wypowiedzią Olecha, że” za uszami nic nie ma”, po przeczytaniu „Tygodnika Pyrzyckiego” widzę i przekonałem się jak można pływać – mówi „Fryzjer”.

Lipiński na miejscu (parkingowym) Tołoczki

fot9

Wybory do Rady Powiatu spowodowały, że stanowisko starosty może utracić dotychczasowy starosta – Wiktor Tołoczko. Czy jego miejsce zajmie były pyrzycki burmistrz Kazimierz Lipiński, który uzyskał rewelacyjny wynik na radnego, a ludowcy zdobyli najwięcej mandatów? Póki co w tym tygodniu pan Kazimierz już zaparkował swoje auto na miejscu przeznaczonym dla Tołoczki i zarządu, gdy przyjechał sprawdzić wyniki wyborów. To już wywołało spory niepokój u niektórych urzędników przy ulicy Lipiańskiej.

Czy kandydaci na burmistrza mają realny pomysł na miejsca pracy?

pup2

W każdej kampanii wyborczej, niemal u każdego kandydata na burmistrza pojawia się hasło „stworzę miejsca pracy”. Co Pani chce zrobić w tym zakresie, czy są możliwości, jakich inwestorów ściągnąć? Czy gmina Pyrzyce jest w stanie czymkolwiek przyciągnąć nowe firmy? Jak chce Pani sprawić, by tworzenie miejsc pracy nie stało się tylko banalnym hasłem wyborczym, w które mieszkańcy tracą wiarę?

Czy Pyrzyce mogą mieć znak rozpoznawczy?

Aquapark, folklor, a może tężnie? W jakim kierunku mogą być promowane Pyrzyce? Takie pytanie zadaliśmy kandydatom na burmistrza Pyrzyc. W jakim kierunku można promować Pyrzyce? Czy jest szansa stworzyć tzw. markę?  

Z pyrzyckiego cmentarza znikną ławki? PPK: chcemy to załatwić polubownie

Zdjęcie0733

Na cmentarzu w Pyrzycach pojawiły się kartki z informacją, że wszystkie ławki usytuowane w przejściach pomiędzy grobami „będą demontowane i usunięte”. Reakcja mieszkańców była błyskawiczna. – Przecież nie mogą nam zabrać ławek! – mówią. Pracownicy PPK próbują jednak uspokajać, że sami ławek wynosić nie będą…

Co z pyrzyckim basenem?

23802

Jaki pomysł na basen ma kolejny kandydat na burmistrza Pyrzyc Wacław Klukowski?

Olech przegrał sprawy z Grzesiakiem i Tańskim

10670045_391867607629346_2963396575919847481_n

Burmistrz Marek Olech przegrał dwie sprawy w sądzie, jakie wytoczył przewodniczącemu Rady Miejskiej i redaktorowi Ryszardowi Tańskiemu. Ilość spraw sądowych, jakie Olech wytoczył mieszkańcom Pyrzyc jest tak duża, że Olech w tym tygodniu nie był w stanie na wszystkich się stawić. Póki co, wszystkie przegrywa.

Co z pyrzyckim basenem?

stepien

Jaki pomysł na basen ma kolejny kandydat na burmistrza Pyrzyc Stanisław Stępień?

Co z pyrzyckim basenem?

marzena_podzinska

Jaki pomysł na basen ma kandydatka na burmistrza Marzena Podzińska?

Co z pyrzyckim basenem?

łuszczyk

Jaki pomysł na basen ma kolejny kandydat na burmistrza Pyrzyc Miłosz Łuszczyk?