Kategoria: Pyrzyce

Przekręt na przetargu w urzędzie? „Koperty były otwarte”

86030c1c84065c89583297301145f3e12dc9478d

We wtorek 26 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się otwarcie ofert na dowóz dzieci do Nowielina. Oferty zostały złożone przez trzech przewoźników: Jacka Pakułę, Łukasza Mularczyka oraz Jana Tkaczuka. Jak nam powiedziało dwóch oferentów, kiedy przyszli na otwarcie ofert okazało się… że koperty były już otwarte. – To jawne oszustwo – mówi Łukasz Mularczyk.

„Znam codzienną pracę burmistrza”

DSC01966

Z Marzeną Podzińską rozmawia Tomasz Duklanowski.

Lipiński bez poparcia PSL

PSL_logo

W ubiegłym tygodniu konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowała, że kandydatem tej partii na burmistrza Pyrzyc będzie Miłosz Łuszczyk, a nie wieloletni burmistrz Kazimierz Lipiński. Lipiński jednak wystartuje w wyborach jako kandydat niezależny.

Ile zarabiają dyrektorzy szkół w Pyrzycach?

pic

Alina Janił, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Pyrzycach
Pani dyrektor pyrzyckiej podstawówki zarobiła 106 475,93 zł. Z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych otrzymała 1 589,73 zł.

Zaoszczędziła kwotę 9 532,62 zł. Posiada dom o powierzchni 286 m kw., warty 400 tys. zł.

Pani dyrektor jeździ nissanem qashqaiem z 2013 roku. Spłaca kredyt gotówkowy w wysokości 49 262,26 zł.

Podtopiona kamienica na Bogusława – powracający problem

bogusława 10

Pół metra wody, smród i wybijająca kanalizacja. To stan piwnic niemal każdej kamienicy na ul. Bogusława X. Niestety od kiedy zaczął się problem, nic nie zrobiono, by zatrzymać tę falę podtopień. Kto jest za to odpowiedzialny i co zrobić, by poprawić sytuację mieszkańców?

Miasteczko drogowe – nietrafiona inwestycja

DSC00025

Piątek, godzina 15. Miasteczko ruchu drogowego świeci pustką. I tak jest codziennie. Sztandarowy projekt burmistrza Olecha, którym wszędzie się chwalił, okazał się jednym wielkim niewypałem. – Dlaczego zabrali nam boisko? – pytają dzieci. Cóż, może warto było pomyśleć zanim odebrało się dzieciakom popularne miejsce rozrywki…

Matka z trójką dzieci wylądują na bruku?

DSC01908

Marta Sancewicz była jedną z osób poszkodowanych w pożarze pyrzyckich baraków. Odkąd spłonęły, na ulicy Niepodległości, lokal zmieniała trzykrotnie. Teraz wynajmuje mieszkanie w Obojnie. Jednak ma problem, bo umowa o wynajem kończy się z ostatnim dniem sierpnia. Co potem? – Nikt nie chce mi wynająć, bo mam dzieci, a gmina mi nie pomaga – mówi pani Marta.

Olech robi sobie kampanię wyborczą w kościele?

Brzesko_kosciol_(1)

- Żeby burmistrz z mównicy przemawiał to już chyba przesada – alarmował mieszkaniec Brzeska. O czym mowa? W ostatni piątek burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech brał udział w uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która odbyła się w Brzesku. Pod koniec mszy wszedł na mównicę i przemówił. Między innymi podziękował księdzu za odprawioną mszę. Wcześniej tego samego dnia był w kościele w Pyrzycach.

Olech domaga się więzienia dla Grzesiaka

10565702_10201896322684284_1247857210_n

W ubiegłym tygodniu Ryszard Grzesiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach i dyrektor szpitala, dostał zawiadomienie z sądu, że burmistrz Jerzy Marek Olech wniósł prywatny akt oskarżenia, w którym domaga się dla niego kary pozbawienia wolności do lat trzech. Chodzi o sprawę upublicznienia anonimu pracowników, z którego wynikało, że Olech poniża, prześladuje i stosuje mobbing w stosunku do pracowników urzędu. Akt oskarżenia obejmuje także redaktora Ryszarda Tańskiego.

Mieszkańcy: Kiedy przestaniemy wstydzić się za Pyrzyce?

DSC00096

Brud, smród i ubóstwo. To obraz Pyrzyc oczami mieszkańców. Na pytanie co się dzieje w mieście, odpowiadają: kompletnie nic. Winą obarczają burmistrza i radnych, bo, jak mówią, polityka niszczy nasze miasto. Zatrważające jest to, co można usłyszeć na ulicach Pyrzyc, jednak taka jest rzeczywistość, a ludzie zaczynają tracić nadzieję, że coś się zmieni. Jak można więc uratować to miasto?