Kategoria: Pyrzyce

Konkurs na nowego dyrektora PDK

IMG_6549 - Kopia (650 x 433)

Burmistrz Marzena Podzińska ogłosiła konkurs na nowego dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury.

Zniknie płatny parking przy urzędzie

IMAG1845

Od 1 maja przestaną obowiązywać opłaty na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyrzycach. Wszyscy będą mogli parkować za darmo.

Konkurs na dyrektora oświaty nierozstrzygnięty

83965426

Z ubiegania się o stanowisko dyrektora Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w ostatniej chwili zrezygnował Waldemar Gredka, tłumacząc to powodami rodzinnymi. To kolejna porażka nowego starosty Kazimierza Lipińskiego.

Darczuk dołączył do zarządu powiatu

DSC00876

Radny Walenty Darczuk został powołany do zarządu powiatu pyrzyckiego. Tym samym zarząd składa się teraz z czterech osób.

Biogazownia w Pyrzycach

pocztowka1_1_1

Na placu przy ulicy Stargardzkiej prawdopodobnie stanie biogazownia. Inwestor, firma Eko-Serwis posiada decyzję o warunkach zabudowy od 2010 roku. Jednak przez ostatnie cztery lata nic się nie działo. Firma, aby wybudować instalację do produkcji gazu, będzie musiała przejść długą drogę administracyjną. Mimo to, wiadomość o biogazowni już wzbudziła niepokój wśród mieszkańców.

Zabytkowy dzwon odnaleziony w Ryszewie

150122dzwon3

Policja, robiąc przegląd ruchomych zabytków kilka lat temu, natknęła się na brak jednego z nich. Chodziło o stary dzwon, który przez ponad dwudziestoma laty zniknął z kościoła w Kołbaskowie. W ubiegłym tygodniu został zlokalizowany – w jednej ze stodół w Ryszewie. Historia tego jak tam trafił sięga lat 80. – Wszyscy wiedzieli, że tam jest – mówią mieszkańcy i oburzają się na odtrąbiony „sukces policji”.

Dyrektor szpitala Ryszard Grzesiak do odstrzału?

grzesiak

Takie spekulacje pojawiły się zaraz po wyborze Kazimierza Lipińskiego na starostę. Teraz pytanie to wraca. Pytany przez nas wprost starosta Kazimierz Lipiński nie zaprzecza tak postawionemu pytaniu. Jednak na sesji w lutym ma stanąć sprawa szpitala. Czy to znaczy, że Ryszard Grzesiak powinien już zacząć rozglądać się za nowym zajęciem?

W końcu powstaną mieszkania w Obojnie? Na gminne lokale coraz więcej chętnych

bogusława 10

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa mieszkań komunalnych w Obojnie. Miasto zabezpieczyło już pieniądze na ten cel. W pamiętanym z poprzedniej kadencji budynku do remontu swój kąt mają znaleźć wreszcie pogorzelcy poszkodowani w pożarze baraków. Wciąż mieszkania nie ma 6 rodzin. Jednak w budynku prawdopodobnie powstaną dodatkowe mieszkania. Lista oczekujących w gminie jest długa.

Aktywność byłego burmistrza na „chorobowym”

DSC02683

Były burmistrz Marek O., choć oficjalnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, aktywnie bierze udział z życiu społecznym. W tym tym tygodniu był członkiem komisji skrutacyjnej w wyborach na sołtysa Pyrzyc. Dzień później nie stawił się na przesłuchanie do prokuratury w sprawie delegacji. To wygląda na kpinę z pyrzyckich organów ścigania, czy te w takiej sytuacji będą wykazywały wieczną bezradność?

Podzińska: Betyna to nie wynik układu

IMG_4933

Z burmistrzem Pyrzyc Marzeną Podzińską rozmawiają Tomasz Duklanowski i Natalia Michalska.