Kategoria: Pyrzyce

Radny Budynek: Olech mi ubliżył

DSC02123 (650 x 488)

- Jestem już 22 lata radnym, ale nigdy nie było takiej sytuacji, żeby burmistrz ubliżał radnym – mówi pyrzycki radny Mirosław Budynek. – Zostałem wyzwany zaraz po sesji, bo miałem inne zdanie niż pan Olech. Temu człowiekowi już nerwy puszczają zupełnie. Można mieć inne zdanie, ale trzeba się różnić pięknie i potrafić rozmawiać z opozycją.

Sensacyjny kandydat na burmistrza Pyrzyc

- Gmina potrzebuje impulsu do rozwoju, sanacji władzy, naprawy stosunków władza- obywatel i większego ich udziału w zarządzaniu wspólnymi sprawami, a nie tylko pozorów – uważa Jan Serdakowski, który w nadchodzących wyborach zamierza się ubiegać o fotel burmistrza Pyrzyc. Ci, którzy go znają, twierdzą, że jest to człowiek, który stanowi dokładne przeciwieństwo obecnego burmistrza – uczciwy, zaangażowany społecznie i co ważne, kulturalny i szarmancki w stosunku do kobiet. Doświadczenie, jakie zdobył pracując w Centralnym Biurze Śledczym, mogłoby zostać wykorzystane do wyjaśnienia wszystkich niewyjaśnionych afer w Pyrzycach.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej uniewinniony!

DSC01830 (650 x 867)

Proces Mariana O., wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach został zakończony. Radny oskarżony o oszustwo na kwotę 5 tysięcy złotych został uniewinniony. Co więcej, zasądzono na jego rzecz pokrycie kosztów związanych z adwokatem.

Czy Straż Miejska jest Pyrzycom potrzebna?

Straż Miejska Pyrzyce - naszywka (650 x 780)

Tytuł jest przekorny, bo ocenę zostawiam władzom i czytelnikom. To obywatele mają prawo do rzetelnego wyjaśnienia im zasad i procedur działania straży gminnej, a także do informacji o kosztach jej funkcjonowania i zadaniach, jakie w istocie wypełnia. Dzięki temu możliwa jest dyskusja, czy straż gminna rzeczywiście realizuje zadania z szeroko pojętej dziedziny bezpieczeństwa, czy koncentruje się tylko na przysparzaniu dochodów gminie, stosując wątpliwe, z punktu widzenia przepisów, procedury. To element społecznej debaty o sensie istnienia straży gminnej i weryfikacji, czy formacja ta spełnia cele, do jakich została powołana.

Grupa oszustów bankowych wpadła w ręce policji

IMG_1762 (650 x 434)

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z pyrzyckiej komendy zatrzymali łącznie sześć osób, w tym pięciu mężczyzn w wieku 35 do 61 lat i 40 letnia kobietę. Zatrzymani znaleźli wydawałoby się prosty sposób, jak dużo zarobić i się nie narobić. Przy pomocy fałszywych dokumentów o zatrudnieniu wyłudzali kredyty w bankach bez zamiaru ich spłaty. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa kapitałowego.

„Co do rączki to do buzi” czyli Dzień Kobiet u burmistrza Olecha

1394527271831 (650 x 1156)

Z okazji Dnia Kobiet w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach burmistrz zaprosił pracownice samorządowe, żeby złożyć życzenia. W trakcie „uroczystości” odczytano dowcipy na temat tego jakie są rodzaje kobiet. Na przykład „Dziecinne – co do rączki to do buzi”, „Partyjne – przyjmują wszystkich członków”.

Nie tankuję na Lukoilu, nie wspieram wojen

1922142_1402121143382963_964205654_n (650 x 248)

Internauci biorą sprawy w swoje ręce i próbują wpłynąć na decyzję rządu Rosji ws. Ukrainy. Na portalu społecznościowym Facebook powstał profil „Nie tankuję na LUKOIL-u. Nie wspieram wojen”. Stacja LUKOIL znajduje się w gminie Bielice koło Będgoszczy. Na jej terenie jest także kasyno gier hazardowych. Czy bojkot ma sens?

Kara dla radnego umorzona za „nieposzlakowaną opinię”

wroński czarna dupa

Tygodnik” sprawdził akta sądowe radnego Jerzego W., który odpowiadał przed sądem za zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym. Prokurator kierując wniosek o warunkowe umorzenie sprawy, a także sędzia wzięli pod uwagę kilka aspektów – m.in. „nieposzlakowaną opinię” Jerzego W.

Ruszył nabór do przedszkoli. Które dziecko się dostanie?

DSC01351 (650 x 488)

W tym roku zaszło wiele zmian w rekrutacji do przedszkoli publicznych. Nabór zaczął się 3 marca i potrwa do 15 kwietnia. Miejsca w przedszkolu jeszcze są, lecz jest ich mało, a dzieci muszą przejść przez kilka stadiów, by dostać się do przedszkola. Co i tak nie gwarantuje im miejsca.

Pani Jarosz: dostałam odszkodowanie jak zagroziłam sądem!

DSC01331 (650 x 488)

Po wielu miesiącach walki z urzędnikami, pani Marianna Jarosz, której zawalone mury zniszczy działkę, otrzymała odszkodowanie. Burmistrz na swojej stronie internetowej zamieścił informację „Obietnica burmistrza dotrzymana”. Z perspektywy pani Jarosz sprawa wyglądała nieco inaczej.