Kategoria: Pyrzyce

W końcu powstaną mieszkania w Obojnie? Na gminne lokale coraz więcej chętnych

bogusława 10

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa mieszkań komunalnych w Obojnie. Miasto zabezpieczyło już pieniądze na ten cel. W pamiętanym z poprzedniej kadencji budynku do remontu swój kąt mają znaleźć wreszcie pogorzelcy poszkodowani w pożarze baraków. Wciąż mieszkania nie ma 6 rodzin. Jednak w budynku prawdopodobnie powstaną dodatkowe mieszkania. Lista oczekujących w gminie jest długa.

Aktywność byłego burmistrza na „chorobowym”

DSC02683

Były burmistrz Marek O., choć oficjalnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, aktywnie bierze udział z życiu społecznym. W tym tym tygodniu był członkiem komisji skrutacyjnej w wyborach na sołtysa Pyrzyc. Dzień później nie stawił się na przesłuchanie do prokuratury w sprawie delegacji. To wygląda na kpinę z pyrzyckich organów ścigania, czy te w takiej sytuacji będą wykazywały wieczną bezradność?

Podzińska: Betyna to nie wynik układu

IMG_4933

Z burmistrzem Pyrzyc Marzeną Podzińską rozmawiają Tomasz Duklanowski i Natalia Michalska.

Centralne Biuro Antykorupcyjne na tropie „olechówki” – obszerny materiał dowodowy!

1 TP

Od jutra „Tygodnik Pyrzycki już w sprzedaży. Publikujemy kulisy zakrojonego na wielką skalę śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie w sprawie korupcji wyborczej stosowanej przez sztab wyborczy Marka O. w ostatnich wyborach samorządowych w Pyrzycach. Do tego celu użyto setki litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Sprawę wykryli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Szczegóły tej bulwersującej sprawy w Tygodniku Pyrzyckim.

Fałszywa delegacja w TVP Szczecin

tvp

Po naszym dziennikarskim śledztwie związanym z fałszywą delegacją służbową byłego burmistrza Pyrzyc, materiał na ten temat zrealizowała Telewizja Polska.
Poniżej link do materiału, który można obejrzeć w internecie.

http://szczecin.tvp.pl/18516565/tajemnicza-delegacja-bylego-burmistrza

Olech przedłużył zwolnienie

DSC00385

W tym tygodniu były burmistrz Marek Olech przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie. Tym razem zaniósł je do dyrektorki Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po utracie funkcji burmistrza formalnie może wrócić do pracy w Ośrodku, skąd został urlopowany.

Śledztwo w sprawie testów w Mielęcinie umorzone. Komisja zaskarża prokuraturę

fit_top918x688tr100_0673

Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach umorzyła śledztwo w sprawie sfałszowania wyników sprawdzianu szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Mielęcinie. Na to ostro zareagowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, która wcześniej zawiadomiła organy ścigania. Szefowa OKE złożyła zażalenie na decyzję prokuratury do sądu. Jej zdaniem zignorowano oszustwo.

Święta przy zimnych kaloryferach

10872460_693618070751827_123944423_n

Mieszkańcy bloku przy ul. Kilińskiego 2 od dawna zwracają uwagę na niedogrzane mieszkania. Instalacja centralnego ogrzewania wciąż nie działa tak, jak powinna. – W mieszkaniach mamy zimne rury, a kaloryfer rozgrzewa się mniej niż do połowy – mówi pan Janusz Młodziejewski. W podobnej sytuacji jest więcej rodzin.

Betyna wiceburmistrzem, nowy radny w powiecie

IMG_4417

Burmistrz Marzena Podzińska obsadziła w roli swojego zastępcy Roberta Betynę. Zgodnie z prawem musiał zrzec się mandatu radnego powiatu. Jego miejsce w radzie zajął Ariel Ostolski.

„Chorobom” naszych włodarzy przyglądają się media ogólnopolskie

DSC00865

Jak pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Tygodnika Pyrzyckiego”, kilku byłych włodarzy z naszego powiatu poszło na zwolnienia lekarskie. To wywołało spore kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców. Po naszym artykule informację powtórzyło Polskie Radio Szczecin. W czwartek zaś informacja na temat nagłych zachorowań ludzi władzy w naszym województwie – pojawiła się w Radiu Zet.