Kategoria: Pyrzyce

Fatalny stan ul. Zabytkowej i Szkolnej. Co na to Walenty Darczuk?

DSC06931

- W czasie kiedy pan Walenty Darczuk był w opozycji, niemal na każdej sesji powiatowej pytał o stan dróg i chodników – mówi w rozmowie telefonicznej jeden z Czytelników. – Chciałbym wiedzieć, czy teraz, gdy jest członkiem zarządu i ma większe możliwości, sprawę załatwi? Zapytaliśmy pana Walentego Darczuka – zareagował błyskawicznie.

Nasz Czytelnik zwraca uwagę na to, że ulice Zabytkowa i Szkolna nie są remontowane od wielu lat. Przez to ich stan jest bardzo zły. – Wiem, że obecnie zarząd powiatu zajmuje się ważnymi sprawami, jak odwołanie dyrektora Grzesiaka, ale dla mnie, a mieszkam na ulicy Zabytkowej, ważniejsze jest to, że moja ulica jest dziurawa, a granitowy krawężnik jest tak wykrzywiony, że można sobie o niego zniszczyć samochód.

DSC06938DSC06939DSC06942

Policja szuka świadków wypadku w Pyrzycach

policja pyrzyce logo

W dniu 12 czerwca 2015r. około godz. 18:40 w Pyrzycach na ul. Lipiańskiej – naprzeciw sklepu LIDL doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki VW koloru zielonego jadąc prawym pasem ruchu ul. Lipiańską od strony Lipian w kierunku ul. 1 Maja nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła po wyznaczonym przejściu. Wskutek zdarzenia piesza odniosła obrażenia ciała.

Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o pilny kontakt z policjantami

Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przy ul. Kościuszki 24,

bądź pod numer tel. 112, 997, 91 577 95 07, 91 577 95 11.

Tylko koni żal, czyli Kossowski w więzieniu

DSC00179

Przed dwoma tygodniami do więzienia za zaległy wyrok trafił znany z miłości do koni, ale także wzbudzający liczne kontrowersje mieszkaniec Pyrzyc Jarosław Kossowski. – Przyjedźcie zobaczyć, te konie biegają luzem, zjadają się nawzajem, straż miejska bez przerwy tam jest – informował nas jeden z „życzliwych” Kossowskiemu sąsiadów. – Takiej sytuacji teraz nie ma – mówi Powiatowy lekarz Weterynarii. – Ale problemem jest to, że kosztem zwierząt, niektórzy chcieliby jeszcze bardziej pogrążyć pana Kossowskiego. Ale to jest takie niehumanitarne.

 

Były szef pyrzyckiej prokuratury odpowiada przed sądem za łapówki

Sykucki4

We wtorek przed Sądem Rejonowym w Szczecinie odbyła się rozprawa przeciwko byłemu szefowi Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Prokuratura w Koszalinie oskarżyła go o przyjęcie łapówek od pani M., mieszkanki Pyrzyc, w zamian za zatuszowanie sprawy przeciwko jej synowi. Dziś na byłym prokuratorze ciążą poważne zarzuty o łapownictwo. Podczas śledztwa M. zeznała, że oskarżony wymuszał szantażem od niej korzyści majątkowe. Chodzi o gotówkę i złoto.

Do domniemanego przestępstwa, o które oskarżony jest były szef pyrzyckiej prokuratury, doszło w 2009 roku. Wówczas M. zwróciła się do prokuratora z pytaniem i prośbą o pomoc w sprawie swojego syna, na którym ciążyły zarzuty o pospolite przestępstwa. – Pytałam czy nie da się coś zrobić, żeby syn nie musiał pójść do więzienia – powiedziała we wtorek przed salą rozpraw reporterowi „Tygodnika Pyrzyckiego” pani M., która dziś występuje jako główny świadek w procesie. – Usłyszałam, że da się coś zrobić, ale to będzie kosztować.

- I ile to kosztowało? – pytał reporter „Tygodnika”.

- Przekazałam gotówkę i złotą biżuterię o znacznej wartości, chyba zostało to zabezpieczone w trakcie śledztwa – mówi pani M. – Nie miałam specjalnego wyboru. Byłam szantażowana, że jeśli tego nie zrobię, to na syna znajdą się także inne zarzuty na przykład związane z przestępczością narkotykową.

Cały artykuł w najnowszym wydaniu „Tygodnika Pyrzyckiego”.

Nowy dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury od kwietnia

IMG_6549 - Kopia (650 x 433)

Wczoraj (czwartek) nastąpiło otwarcie ofert na stanowisko dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury. Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów. Teraz staną do rozmów kwalifikacyjnych i w najbliższy wtorek okaże się, kto będzie kierował jednostką.

Pyrzyckie mury w katastrofalnym stanie

DSC00096

Niedawna kontrola pyrzyckich murów przez Urząd Ochrony Zabytków wskazuje, że mimo wykonanej remontu czatowni, cały odcinek murów może w każdej chwili się zawalić. Jedyne wyjście, by tego uniknąć to szybkie postawienie podpór.

Konkurs na nowego dyrektora PDK

IMG_6549 - Kopia (650 x 433)

Burmistrz Marzena Podzińska ogłosiła konkurs na nowego dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury.

Zniknie płatny parking przy urzędzie

IMAG1845

Od 1 maja przestaną obowiązywać opłaty na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyrzycach. Wszyscy będą mogli parkować za darmo.

Konkurs na dyrektora oświaty nierozstrzygnięty

83965426

Z ubiegania się o stanowisko dyrektora Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w ostatniej chwili zrezygnował Waldemar Gredka, tłumacząc to powodami rodzinnymi. To kolejna porażka nowego starosty Kazimierza Lipińskiego.

Darczuk dołączył do zarządu powiatu

DSC00876

Radny Walenty Darczuk został powołany do zarządu powiatu pyrzyckiego. Tym samym zarząd składa się teraz z czterech osób.